SEO UZMANI Bursa Matbaa     0553 478 14 53
inegöl / BURSA

Bilim Yuvası'nda Hayat Var!

Gösterim: 621

Kullanıcı Değerlemesi: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Bilim YuvasıBİLİM YUVASI

Ulusal sınavlara hazırlık süreci hangi kademede olursa olsun öğrenciyi zorlayan bir süreçtir. Kaldı ki TEOG dönemimiz içinde öğrencinin yaşadığı en önemli sınavdır. Bilim Yuvası bu aşamada doğru çalışma yöntemi, planlama ve zaman yönetimi gibi başarıya giden yolda var olması gereken bazı kriterlerin varlığı inkar edilemez. Bilim Yuvası  olarak amacımız bu sürecin en sağlıklı şekilde yönetilmesi konusunda öğrencilerimize yol gösterici olmaktır.
 
Bursa TEOG hazırlık süreci okulumuzda 6. sınıftan itibaren başlamaktadır. Öğrencilerimiz okul müfredatına sağlıklı bir şekilde hakim olmanın yanı sıra test çözme tekniklerinin öğretilmesi, zaman yönetimi ve sınavlara hazırlık sürecinde kaygı ve öfke kontrolü gibi konularda da kendilerini geliştirerek özdenetimi yüksek bireyler haline gelmektedir. Uygulanan deneme sınavları ile diğer öğrenciler arasındaki yerini gören öğrencilerimiz sınav sonrası yapılan analizlerle eksiklerini tamamlamaya yönelik özel ders çalışmalarıyla desteklenmektedir. 
 
6. Ve 7.sınıfta sınava hazırlık eğitimi alan öğrencilerimiz teori ve pratiği içinde barındıran bütünleyici bir eğitim programına dahildir. Haftalık olarak yapılan ‘’Koçluk Seansları’’ ve ‘’Rehberlik’’ dersleriyle kendisine ayna tutarak bu süreçte çalışmalarının verimliliğini sorgulama imkanı bulabilmektedir. Bunun yanı sıra Eğitim Koçu - Veli iletişiminin sistematik olarak sağlanabilmesi için öğrenci ve velilerimize periyodik olarak ‘’Aile  Farkındalık  Bülteni’’ ile bilgilendirme yapılmakta ve bu süreçte veli iletişiminin önemi üzerinde durulmaktadır.
 
Bilim Yuvası, Bilim yuvasi, Bilimyuvası.com, 
Kategori: /

Copyright © 2018, seo uzmanı. All Rights Reserved.

Design by: Online Mobilya