SEO UZMANI Bursa Matbaa     0553 778 14 53
inegöl / BURSA

OFİS ÇALIŞMA KOLTUKLARI

Gösterim: 245

Kullanıcı Değerlemesi: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Ofis Çalışma Koltukları 

            Ofislerde en çok kullanılan rahat ve sağlığı doğrudan etkileyen çalışma Koltukları çalışanların en önem verdiği mobilyadır. Rahatlığı yerinde olan ofis çalışanının verimliliği de benzerlerine oranla daha www.goldsitshop.com.tr/calisma-koltuklari fazla olacaktır. 

çalışma koltukları

 Ofis Düzeni 

            Ofisler misafir, müşteri, diğer firmalardan çalışanların gelmesi sebebiyle iş yerlerinin aynasıdır. Bu nedenle şık, konforlu ofis mobilyaları iş yerinin kalite algısını iş yerine gelen kişilere yansıtacak başlıca unsurların başında gelmektedir. 

            Ofis mobilyaları çalışma mekanının alanı ile doğru orantılı olarak seçilmelidir. Ofiste çalışan sayısı kadar ilk bakışta renkleri ile ayırt edilebilecek çalışma Koltukları bulunmalıdır. Ortak kullanım alanı olan toplantı masası, proje masası ofis Koltukları rengi çalışanların kullandığı sandalyelerden farklı olmalıdır. Misafir veya müşteriler için ayrılan misafir sandalyeleri çalışanların sandalyelerinin renginden farklı renklerde olmalıdır. Ofis içerisinde farklı departmanların bulunması veya hiyerarşik yapıda ast üst konumda olan departmanlarında çalışma sandalyeleri farklı renklerde olmalıdır. Tüm departmanlar için ortak görevlerdeki kişilerin ise sandalye rengi aynı olmalıdır. Ofis ve çalışma sandalyelerinin renkleri kendi içerisinde ve ofisin diğer mobilyaları ile uyumlu olmalıdır. 

 Ofis Koltuklarınin Yapısı 

            Çalışma Koltukları kullanıcı profiline uygun olarak seçilmelidir. Örneğin; Sandalyelerin bulunduğu mekanı genelde uzun süre kullanıma gerek duyuluyorsa mutlaka kolçaklı sandalyeler, kullanıcıların bir şeyler incelemesi veya yazması gerektirmesi durumunda destek tablası bulunan sandalyeler tercih edilmelidir. Sandalyelerin yerden yüksekliği ortalama boy uzunluğu dikkate alınarak seçilmelidir. Kolay kirlenebilecek, yıpranabilecek, terletebilecek kaplamaları olan sandalyelerin seçilmesinden kaçınılmalıdır. 

            Dolgu malzemesi vücudu destekler mahiyette olmalı, aşırı yumuşak ve aşırı sert olmamalıdır. Bel ve sırt desteği olmalı, yukarı aşağı ayarlaması ile sırt desteğinin öne geriye ayarı bulunmalıdır. Ayrıca çalışma sandalyeleri tekerlekli olmalı, misafir ve müşteriler için ise sabit olmalıdır. Ofis ve çalışma sandalyelerinin yapısı sağlam olmalı kolay yıpranan malzemeden olmamalıdır. Kullanımı pratik olmalı hantal olmamalıdır. Ofisin sektörüne uygun renkli sandalyeler bulunmalıdır. Pastel renklere sahip sandalyeler ofisi ferah gösterecektir. 

            Çalışma Koltukları zamanla yıpranacağı, değiştirmek zorunda kalınacağı veya arızalanabileceğinden ikame edilmesi kolay parçalardan ve bileşenlerden oluşmalıdır. Tamirat ve değişim kolayca yapılabileceğinden ofisin genel renk düzeni de bozulmayacaktır.

 

 

Copyright © 2018, seo uzmanı. All Rights Reserved.

Design by: Online Mobilya