SEO UZMANI Bursa Matbaa     0553 778 14 53
inegöl / BURSA
Kategori:

Kullanıcı Değerlemesi: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

BURSA MATBAACI

Bursa matbaacı olarak tam 21 yıldır baskı, ofset ve matbaa sektöründe hizmet veriyoruz. Bursa Matbaa geçen dönem içerisinde kaliteli baskı, güven ilkesi ve müşteri memnuniyeti ön planda tutan; deneyimli, eğitimli ve sorumluluklarını bilen bir kadroya sahiptir. 21 yıllık tecrübemizle sabit Bursa matbaacı olarak biz biliyoruz ki müşterilerimizin zamanı kıymetlidir.  Bu yüzden müşterilerimize hızlı ve kaliteli hizmet için buradayız.  Hızlı ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için ilk hedefimiz olarak daima müşterilerimizde doğru iletişimden geçtiğini biliyoruz.

bursa matbaa

Bursa Matbaa, Firmalar açısından vazgeçilmez bir sektördür,

fatura irsaliye makbuz katalog broşür el ilanı, insört, etiket mağnet, sticker, selefonlu kart, laklı kart,  özel kesim varak işler, gümüş yaldızlı , altın yaldızlı baskılar, kitap baskı dergi, gazete baskı, tek renk, iki renk, dört renk ofset baskı, folyo baskı seriğraf baskı, bıçak  keski işleri , kalıp, gibi işlerin yapılmasında matbaacılar kullanılır. Matbaa Bursa da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bursa matbaa olarak dizayn matbaa da hatrı sayılır bir yere sahiptir.

Bursa daki matbaa firmaları,

Bursa matbaacılar,

Bursa matbaası

Bursa matbaa iletişim

Bursa matbaa telefon.

Kategori:

Kullanıcı Değerlemesi: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

Kendi SEO'nu Kendin Yap

SEO eğitimi alarak ileride geleceğin mesleği olarak görünen SEO uzmanlığı sayesinde yüksek maaşlarla işe başlayabilirsiniz. SEO eğitimlerine katılarak arama motorlarının algoritmalarından haberdar olabilirsiniz. Bu tarz sektörlerde yalan yanlış bilgiler ortaya çok çıkabiliyor. Hal böyle olunca hakkında çıkan spekülasyonlar, hurafeler de bitmiyor. Nasıl ki hasta olduğumuzda doktor doktor dolaşıp uygun tedaviyi araştırıyorsak, SEO konusunda da doğru bilgiyi bulmak için temiz bir araştırma yapmalıyız. Bu temiz araştırmayı yaparken öğreneceklerimiz bizi SEO konusunda bilgili biri haline getirecek ve bunun yararlarını önünde sonunda göreceğiz. İşte bu yazıda da SEO eğitiminin, SEO konusunda bilinçlenmenin öneminden bahsedeceğiz.

seo dersleri

SEO Eğitimi’ nin Önemi

Hammadde – işlenmiş madde örneğinde olduğu gibi SEO piyasasında da bilginin ve işlemenin değeri oldukça fazla. Bilgilerinizi en kolay şekilde paraya dönüştürebileceğiniz sektörlerden biri olan SEO sektörü, bilmeyenlerin ya da öğrenmekten kaçanların maddi desteğiyle ayakta kalıyor desek yanlış olmaz.

En basitinden tanıtım linklerininin önemini ve linkleri paylaşacağınız adresleri kısa bir araştırma ile tespit ederseniz normalde 50 liradan başlayan bu hizmeti ücretsiz bir şekilde kendi kendinize sağlamış olursunuz. Anahtar kelime düzenleme, etiket kullanımı gibi konularda edineceğiniz bilgilerle hem donanımlı bir internet kullanıcısı olabilir, hem de paranızın cebinde kalmasını sağlayabilirsiniz.

SEO ile İnternet Sayfanızı Diğerlerinin Önüne Çıkarın

Genelleştirilmiş ve klasik SEO yöntemlerine para vermektense sitenizle özel olarak ilgilenip ihtiyaca göre önlemler alın. Bunun sonucu olarak daha yüksek sıralama ve daha yüksek başarı elde edeceksiniz. Genelin dışına çıkıp özel olarak ilgil

Buna örnek olarak SEO hizmeti aldığınız bir uzmanın davranışlarını gösterebiliriz. Uzmanların müşteriler için önceden hazırladığı sayfalar yerine bulunduğunuz sektöre ait sitelerde link paylaşımı yapmanız sizin için daha yararlı olacaktır.

SEO konusundaki bilgilerinizden para kazanın

Makale boyunca anlattığımız SEO uzmanı siz olmak ve insanlardan bilginiz karşılığı para almak istemez misiniz? Cevabınız evet ise siz de SEO konusunda kendinizi geliştirin, popüler webmaster forumlarında veya kendi internet sayfanızda bilginizi pazarlayın.

SEO konusunda insanlara yardımcı olun

Sadece maddi sebeplerle değil, paylaşmanın ve bilginin kutsallığıyla da ilgili olarak SEO bilginizi geliştirmek yararınıza olacaktır. SEO piyasasından dostlar edinmek ilerideki projelerinizde mutlaka işe yarayacak önemli bir etkendir.

 

Kişi ve Kurumlara Özel SEO Eğitimi

 SEO Eğitimi’nin amacı kişi ve kurumlara; firmaların SEO departmanlarına optimizasyon kurallarını, anahtar kelime seçimi ile Google araçlarını kullanmayı öğretmek, analiz etme ve Google’da birinci sayfada çıkmak için gereken çalışmaları yapma yetisi kazandırmaktır. SEO Eğitimi ile ayrıca kişisel web sitelerinden nasıl kar sağlayacaklarının yollarını göstermek, çalışılan SEO ajanslarını ve SEOuzmanlarını denetleyecek bilgi birikimini kazandırmak amaçlanmaktadır.

SEO Kursu İçeriği

SEO Teorisi
Beyaz Şapkalı SEO, Gri Şapkalı SEO ve Siyah Şapkalı SEO nedır?
İyi bir SEO uzmanı olarak hangi yollara başvurmalıyız
SEO odaklı bir web sitenin altyapı
Arama motorlarına internet sitenizin alt yapısını bağdaştırmak
SEO çeşitleri ve Beyaz Şapkalı SEO stratejileri
Hedef kitlenize göre anahtar kelime strateji planlaması
Sosyal medya hesaplarının SEO’ ya olan katkısı
İtibar Yöntemi nedir?
Humingbird ve penguin nedir.

SEO Work Shop
2017 için SEO teknikleri
Hilesiz zirvede çıkmak ve zirvede kalma teknikleri
Web sitenizde SEO testleri
Web sitenin SEO kurallara göre hazırlanması ve eksikleri gidererek SEO skoru artırmak
Organik link çalışmaları ve Sosyal Medya Entegrasyonları
Web sitenin SEO çalışmasından önceki ve sonraki hali

 

seo, seo kursu, seo kursları, seo kurs, seo eğitimi, seo eğitimleri, seo dersleri, seo dersi, seo ders programı, e-ticaret seo kursu, kurumsal seo kursu, sosyal medya eğitimi, photoshop eğitimi, html eğitimi, internet reklamcılığı kursu, dijital marketing, seo eğitimi, seo kursu, seo, seo uzmanlığı, seo eğitim, seo kursları, kurumsal seo eğitimi, kurumsal seo kursu, seo dersi, seo semineri, seo eğitmeni

Kategori:

Kullanıcı Değerlemesi: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

İNEGÖL EVDEN EVE NAKLİTAT

 

İnegöl Evden eve nakliyat

 

Bursa İnegöl Evden Eve Nakliyat evden eve nakliyat ve şehirlerarası evden eve nakliyat hizmeti vermektedir. Şehirlerarası nakliyat oldukça önemli bir konudur. Nakliyat için uygun araç ve uygun paketlemenin seçilmesi çok önemlidir. Tüm eşyalarınızın zararsız, hızlı ve güvenli bir şekilde şehirlerarası taşıma hizmeti görmesi için İnegöl Evdev Eve Nakliyatı aramanız yeterli olacaktır. Evinizdeki tüm eşyaların miktarı, yeni evinizin adresi ve kat bilgileri eşliğinde firmadan fiyat talebinde bulunabilirsiniz. Gerekli ön çalışmalar yapıldıkta sonra yapılacak evden eve nakliyat hizmeti hakkında sizlere uzman ekipler doğru bilgilendirmeler sunmaktadır.

İnegöl şehirlerarası nakliyat hizmetinde evden eve nakliyat tecrübesi ile nakliyat yapabilme sertifikası almış eğitimli elemanlarla çalışmak istiyorsanız en doğru adres İnegöl Evdev Eve Nakliyattır. Firma müşterilerin bireysel ihtiyaçlarına cevap verebilecek en iyi yanıtı verebilecek deneyim ve birikime sahiptir. İnegöl Evdev Eve Nakliyat müşterilerinin ve tüm eşyalarının güvenliği için müşterilerinin talep etmesi durumunda sigortalı nakliyat ve sigortalı evden eve nakliyat yapmaktadır. İnegöl Evdev Eve Nakliyatın amacı müşterilerinin eşyalarını zararsız bir halde taşınması ve gerektiği zaman tüm sorumluluğu üzerine alarak oluşabilecek zararları karşılamaktır. İnegöl şehirlerarası nakliyat hizmeti veren firma her zaman kaliteli referanslar edinmeyi amaç edinmiştir.

İnegöl Evdev Eve Nakliyat ciddi, işini bilen, uzman ekip çalışanlarıyla ve müşterileriyle işin başından sonuna kadar refakat ederek her türlü sorunuzla ilgilenmektedir. Oluşabilecek sıkıntılara karşı çözüm bulabilecek bir müşteri portföyü olan bir ev, ofis. fuar ve kurum taşımacılığı yapan firma müşteri memnuniyeti sağlamayı amaç edinmektedir. İnegöl şehirlerarası nakliyat firmaları arasında önemli bir saygınlığa sahip ve tecrübeli bir ekibe sahip firma, kalite farkını mutlaka tüm müşterilerine hissettirmektedir. Ayrıca her ne kadar aynı alınsa da fiyat farkının yaşanması çok doğaldır. Bu sebeple firma sizlere en uygun fiyat garantisini de sunmaktadır.

 

 

Akbaşlar Evden Eve Nakliyat,  Akhisar Evden Eve Nakliyat,  Akıncılar Evden Eve Nakliyat, Alibey Evden Eve Nakliyat, Aşağıballık Evden Eve Nakliyat, Babaoğlu Evden Eve Nakliyat, Bahariye Evden Eve Nakliyat, Bahçekaya Evden Eve Nakliyat, Bayramşah Evden Eve Nakliyat, Bilalköy Evden Eve Nakliyat, Boğazköy Evden Eve Nakliyat, Burhaniye Evden Eve Nakliyat, Cerrah Evden Eve Nakliyat, Cuma Evden Eve Nakliyat, Cumhuriyet Evden Eve Nakliyat,  Çavuşköy Evden Eve Nakliyat, Çaylıca Evden Eve Nakliyat, Çayyaka Evden Eve Nakliyat, Çeltikçi Evden Eve Nakliyat, Çiftlikköy Evden Eve Nakliyat, Çitli Evden Eve Nakliyat, Deydinler Evden Eve Nakliyat, Dipsizgöl Evden Eve Nakliyat, Doğanyurdu Evden Eve Nakliyat, Dömez Evden Eve Nakliyat, Edebey Evden Eve Nakliyat, Elmaçayır Evden Eve Nakliyat, Esenköy Evden Eve Nakliyat, Esentepe Evden Eve Nakliyat, Eskikaracakaya Evden Eve Nakliyat, Eskiköy Evden Eve Nakliyat, Eymir Evden Eve Nakliyat, Fatih Evden Eve Nakliyat, Fevziye Evden Eve Nakliyat, Fındıklı Evden Eve Nakliyat, Gedikpınar Evden Eve Nakliyat, Gülbahçe Evden Eve Nakliyat, Gündüzlü Evden Eve Nakliyat, Güneykestane Evden Eve Nakliyat, Güzelyurt Evden Eve Nakliyat, Hacıkara Evden Eve Nakliyat, Halhalca Evden Eve Nakliyat, Hamamlı Evden Eve Nakliyat, Hamidiye Evden Eve Nakliyat, Hamidiye (Merkez) Evden Eve Nakliyat, Hamitabat Evden Eve Nakliyat, Hamzabey Evden Eve Nakliyat, Hasanpaşa Evden Eve Nakliyat, Hayriye Evden Eve Nakliyat, Hilmiye Evden Eve Nakliyat, Hocaköy Evden Eve Nakliyat, Huzur Evden Eve Nakliyat, İclaliye Evden Eve Nakliyat, İhsaniye Evden Eve Nakliyat, İnayet Evden Eve Nakliyat, İsaören Evden Eve Nakliyat, İskaniye Evden Eve Nakliyat, Karagölet Evden Eve Nakliyat, Karahasanlar Evden Eve Nakliyat, Karakadı Evden Eve Nakliyat, Karalar Evden Eve Nakliyat, Kayapınar Evden Eve Nakliyat, Kemalpaşa Evden Eve Nakliyat, Kestanealan Evden Eve Nakliyat, Kınık Evden Eve Nakliyat, Kıran Evden Eve Nakliyat, Kocakonak Evden Eve Nakliyat, Konurlar Evden Eve Nakliyat, Kozluca Evden Eve Nakliyat, Kulaca Evden Eve Nakliyat, Kurşunlu Evden Eve Nakliyat, Küçükyenice Evden Eve Nakliyat, Lütfiye Evden Eve Nakliyat, Madenköy Evden Eve Nakliyat, Mahmudiye Evden Eve Nakliyat, Mesruriye Evden Eve Nakliyat, Mesudiye Evden Eve Nakliyat, Mezit Evden Eve Nakliyat, Muratbey Evden Eve Nakliyat, Olukman Evden Eve Nakliyat, Orhaniye Evden Eve Nakliyat, Ortaköy Evden Eve Nakliyat, Osmaniye Evden Eve Nakliyat, Osmaniye (Tahtaköprü) Evden Eve Nakliyat, Özlüce Evden Eve Nakliyat, Paşaören Evden Eve Nakliyat, Rüştiye Evden Eve Nakliyat, Saadet Evden Eve Nakliyat, Sarıpınar Evden Eve Nakliyat, Sinanbey Evden Eve Nakliyat, Soğukdere Evden Eve Nakliyat, Sulhiye Evden Eve Nakliyat,  Sultaniye Evden Eve Nakliyat, Sungurpaşa Evden Eve Nakliyat,  Süle Evden Eve Nakliyat, Süleymaniye Evden Eve Nakliyat, Sülüklügöl Evden Eve Nakliyat, Süpürtü Evden Eve Nakliyat, Şehitler Evden Eve Nakliyat, Şipali Evden Eve Nakliyat, Tahtaköprü Evden Eve Nakliyat, Tekkeköy Evden Eve Nakliyat, Tokuş Evden Eve Nakliyat, Turgutalp Evden Eve Nakliyat, Turgutalp (Merkez) Evden Eve Nakliyat, Tüfekçikonak Evden Eve Nakliyat, Üçevler Evden Eve Nakliyat, Yeni Evden Eve Nakliyat, Yenice Evden Eve Nakliyat, Yeniceköy Evden Eve Nakliyat,  Yeniköy Evden Eve Nakliyat,  Yeniyörük Evden Eve Nakliyat, Yiğit Evden Eve Nakliyat, Yukarıballık Evden Eve Nakliyat, Yunusemre Evden Eve Nakliyat

 

www.inegolevdenevenakliyat.com

www.inegolevdenevenakliyat.com/araclarimiz

www.inegolevdenevenakliyat.com/hizmetlerimiz

www.inegolevdenevenakliyat.com/iletisim

www.inegolevdenevenakliyat.com/paketleme

Kategori:

Kullanıcı Değerlemesi: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

E Ticaret SitesiYeni kurulan e-ticaret sitesi için aşılması gereken zorlukların başında, site trafiğini hızla artırmak ve ziyaretçileri satın alma yapmaya yönlendirebilmek geliyor. Üyelik kaydı, bir iletişim formunun tamamlanması ya da satın alam gibi hedeflenen davranışı gerçekleştiren kullanıcıların toplam ziyaretçi sayısına oranı olan dönüşüm oranı kavramı, doğru şekilde değerlendirildiğinde iyileştirilebilir. Böylece e-ticaret firmaları da başarı hedeflerini gerçekleştirmek için doğru hamleler yapabilir.

Dönüşüm oranı optimizasyonu, analitik veriler ve kullanıcı yorumlarını kullanarak satışları olumlu yönde etkileyebilecek önlemleri almanızı sağlayacak önemli bir süreç. İşte bu süreçte işinize yarayabilecek önemli ipuçları…

Bolca veri toplayın

E-ticaret sitesi nin dönüşüm oranlarını test etmeden önce, analiz yapılabilecek ve dönüşümleri artırmanızda yardımcı olabilecek bol miktarda veri elde etmek, dönüşüm oranı optimizasyonu için doğru bir başlangıç olabilir. Yeterince veriniz yoksa pek çok konuda tahmin yapmanız gerekebilir ve bu durum sağlıklı bir optimizasyon yapmanızı zorlaştıracağından bütçenizin ve zamanınızın verimli kullanılmasının önüne geçebilir.

Kullanıcı görüşlerine önem verin

Elde edilen verileri dönüşüm oranlarını artırmak için kullanmak büyük önem taşıyor. Alışveriş yapan kullanıcılar arasında yapacağınız anketler sayesinde, sitenizi ziyaret edip ürün satın alan kullanıcıların olumlu ya da olumsuz düşüncelerine ulaşabilirsiniz. Bunun için sosyal medyadaki kullanıcı görüşlerinden de faydalanabilirsiniz. Elde ettiğiniz verielri kullanarak e-ticaret sitenizde yapacağınız geliştirmeler, dönüşüm oranlarına olumlu yansıyacaktır.

A/B testleri yeni e-ticaret siteleri için uygun olmayabilir

E-ticaret siteleri, dönüşüm oranı optimizasyonu için ürün sayfaları, anasayfa ya da abonelik işlemleri gibi her konuda A/B testleri yaparak kullanıcı tercihlerini gözlemleyebilir, ikili tasarım ve içerik örneklerini karşılaştırma şansı yakalayabilir. Ancak unutmayın ki A/B testlerinin güvenilir sonuçlar verebilmesi için büyük ölçekli gruplar üzerinde uygulanabilmesi gerekiyor. E-ticaret siteniz henüz çok yeniyse ve henüz bunun için yeterli kullanıcı sayısına sahip değilseniz A/B testlerini bir süre erteleyebilirsiniz.

Optimizasyon sonuçlarını banka hesabınızla ölçebilirsiniz

A/B testleri kullanmadan optimizasyon sonuçlarını ölçmek için yaptığınız değişiklikler sonrası banka hesap hareketlerine bakarak değişikliklerin ne yönde etkileri olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Bu yöntemle, aynı zaman dilimi içerisinde aynı kullanıcı grubu ile ilgili ölçüm yapmanız mümkün olmasa da elde edilen sonuçlar büyüme oranlarını açıklamak için kullanılabilir.

Google Analytics kurulumunu doğru yapın

Satışlarınızın nereden geldiği, hangi online platformlardan ne kadar trafik aldığınız gibi verileri elde etmek açısından Google Analytics’i kullanabilirsiniz. Bu şekilde elde edeceğiniz verilerle dönüşüm oranı optimizasyonu yapabilmeniz de mümkün. Dolayısıyla Analytics hesabının doğru kurulduğundan ve doğru veriler elde ettiğinizden emin olmanızda fayda var.

Yeni bir e-ticaret sitesi için büyük önem taşıyan dönüşüm oranı optimizasyonu özverili bir çalışma gerektiriyor. Elde edilen verilerin doğru analizi ve atılacak doğru adımlarla, site trafiğini ve satışları daha üst seviyelere çıkarabilirsiniz. eticaret Soft, sektörel deneyimiyle her konuda yanınızda olmaya hazır. Siz de hemen EticaretSoft’tan ücretsiz demo talebinde bulunarak e-ticaret dünyasında daha çok kazanmaya başlayabilirsiniz.

Kategori:

Kullanıcı Değerlemesi: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

İnternetten alışveriş yapmak için başvurulan e-ticaret sitelerinin, trafiğini arttırmak için reklamlar ile inorganik trafik oluşturulabileceği gibi blog içeriği hazırlanarak da doğal trafik artışı sağlanabilir. Yapılan araştırmalara göre bir e-ticaret firmasından online alışveriş yapmak isteyen kullanıcılar, daha çok bilgiye ulaşabildikleri firmalara yönleniyorlar.

 

Araştırmalara göre tüketiciler ürünler ve hizmetler hakkında ne kadar çok bilgi sahibi olursa ilgileri de o kadar artıyor. Bu nedenle blog içeriklerinde faydalanmak, açıklamalar sunarak detaylara inmek, müşterileri e-ticaret firmalarına yönlendirme konusunda yardımcı olacaktır. Peki, bir e-ticaret sitesi için blog kullanımının faydaları nelerdir?

Kategori:

Kullanıcı Değerlemesi: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Blogların markalar için son derece kilit bir noktada olduğu biliniyor. Kullanıcı yararına içerikler üreterek müşterileri içerikle satışa yönlendirmek isteyen markalar özellikle e-ticaret siteleri blog oluşturmayı ve güncel tutmayı ciddi anlamda önemsemeye başladı.

Dorğu kullanıldığı takdirde mevcut ve potansiyel müşterilerin dikkatini marka üzerinde toplamada konusunda son derece başarılı olan bloglar sayesinde yeni müşterilerin yanı sıra markaya bağımlı tüketiciler de oluşturulabilir. Günümüzde online mecralarda fazla takipçisi olan markaların rakiplerine oranla bir adım daha öne çıktığı bir gerçek. Bloglar da bu noktada önemli bir rol oynayarak markanın faaliyet gösterdiği sektörde otorite olmasına katkı sağlayabiliyor. Bir bloga sahip olan e-ticaret girişiminin orta ve uzun vadede sağlam bir marka sadakati oluşturması kolaylaşıyor.

Aynı zamanda organik girilmiş ve müşterinin seveceği paylaşacağı içerik sizi google’dada üst sıralarda olmanıza yardımcı olucaktır, e-ticaret siteleri seo konusunda blogları çok aktif bir şekilde kullanıyor sebebi linkler ve yazılar aynı olduğu için sürekli güncelliği buralardan sağlıyorlar.

Peki, blog hazırlayacak olan E-ticaret sitelerinin  dikkat etmesi gerekenler

1) Markalar kendi reklamlarını yapmamalı

E-ticaret sitelerinin blog açmadan önce hangi konularda yazı yazılacağını netleştirmeleri blogun başarılı olabilmesi açısından büyük önem taşıyor. Bloglar, kullanıcıların keyifli zaman geçirebilecekleri ve öğretici içeriklerle kendilerini geliştirebilecekleri mecralar olduğu takdirde fayda sağlıyor. Sürekli markanın reklamının yapıldığı, basın bülteni şeklindeki içeriklerin paylaşıldığı bloglar ziyaretçilerin ilgisini çekmediği gibi itici gelebiliyor. Bu yüzden sürekli markayı öne çıkaracak türden içerik paylaşımı kesinlikle tercih edilmemeli.

2) Müşteriler ile iletişim kurmak şart

Markalar için kendilerini ifade etme noktasında önemli bir rol oynayan bloglar, markaya müşterileriyle iletişim kurmak, onların önerilerini ve sorunlarını dikkate almalarını sağlamak açısından faydalı olabiliyor.

Bu yüzden e-ticaret markalarının tek yönlü blog yayıncılığından ziyade etkileşimli, soru cevaplı bir blog yayıncılığı anlayışını benimsemesi gerekiyor. Markaların bünyesinde düzenli blog yazacak personel istihdam etmemesi, bloglardaki etkileşim ve iletişimi düşürüyor.

3) Düzenli blog paylaşımı yapılmalı

Blogların başarılı olmasında düzenli içerik üretimini benimsemek son derece önemli bir nokta. Sık ve düzenli içerik paylaşımında bulunarak hem sadık okuyucular hem de sadık müşteriler edinmek mümkün olabiliyor. Günümüzde blogu bulunan e-ticaret siteleri arasında düzenli içerik üreten olduğu gibi haftada 1-2 içerik ile durumu kurtarmaya çalışanlar da var. Bu noktada tüm mesaisini blog yazmaya ayıracak, içerik pazarlama ve SEO kavramlarına hakim olan çalışanların istihdam edilmesi önem taşıyor.

4) Satış odaklı içerikten uzak durulmalı

E-ticaret sitelerinin bloglarında direkt satış odaklı içerik sunmalarından ziyade satışa sunulan ürünler hakkında istitistikleri, rakamları ve infografikleri paylaşmaları daha doğru bir yaklaşım olacak. Bunların yanı sıra içeriktekş bazı anahtar kelimelere link verilerek okuyucuların yazıdan satış sayfasına geçişleri de sağlanabilir.

5) Samimi bir dil kullanılmalı

Blog yazılarında kullanılan dil, blogun başarılı olması açısından önemlidir. Blog yazılarının kurumsal ve soğuk ifadeler ile yazılması okur etkileşimini düşüreceği gibi markanın blog yoluyla satışlarını artırmasını da engeller. Bu yüzden samimi, imla kurallarına uygun ve ortalama uzunlukta blog yazılarının üretilmesi gerekir.

6) Değerli içerik üretilmeli

Müşterilerine blogunda değerli ve fayda sağlayıcı türden içerikler sunan e-ticaret markalarının zaman içinde iyi bir noktaya gelmesi mümkün. E-ticaret sitesinde yer alan ürün veya hizmet ile alakalı müşterileri bilgilendiren, onların başka yerlerde bulamayacakları nitelikteki içerikleri sunan e-ticaret siteleri blogları aracılığıyla daima trafik alacaktır. Özgün içeriğe sahip olan e-ticaret sitesi bloglarının arama sonuçlarında daha fazla görüntülendiği biliniyor. Bu yüzden üretilen içeriklerin tamamen özgün ve fayda sağlayıcı nitelikte olmasına, SEO uyumlu yazılmasına dikkat edilmeli.

Kategori:

Kullanıcı Değerlemesi: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Google’ın arama sayfalarındaki Adwords gösterimi

 

Google, son dönemlerde Adwords gösterimini arama sayfalarında artırmaya başladı ve bu da organik sonuçların birinci sayfanın ortalarına ya da ikinci sayfaya kadar gerilemesine neden oldu.

Organik sonuçların, Adwords’ün altında kalması ve reklam gösteriminin artması da doğal olarak SEO çalışmalarınızla üst sıralara çıksanız dahi, sayfanızın bağlantılarının bu reklamlardan sonra birinci sayfanın ortalarında görünmesine neden olacak.

Bu değişiklikle beraber organik trafiğe bel bağlayan ve Adwords bütçesi olmayan e-ticaret firmaları için oldukça olumsuz bir durum ortaya çıkıyor. Konuya daha detaylı geçmeden önce, Google’ın arama sayfalarında yaptığı değişikliklerin ne olduğuna bir bakalım.

Kategori:

Kullanıcı Değerlemesi: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Arama motoru optimizasyonu

 

E-ticaret sitesi Google’da iyi bir şekilde listelenmesi oldukça önemli. Organik arama sonuçlarında ilk sıralarda görünmeniz kullanıcıların sitenizi ziyaret etmelerini sağlayacaktır. Böylelikle marka bilinilirliğinizi artırırken, sayfa ziyaretlerinizi de artırırsınız.

SEO Uzmanlığı konusunda çok fazla bilginiz olmasa dahi, bu rehberde vereceğimiz ipuçlarını kullanarak, e-ticaret sitenizin Google üzerindeki listelenmesinde iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Burada belirteceğimiz taktikleri, yeni ürün ve içeriklerinizde kullanabileceğiniz gibi eski içeriklerinizde de kullanabilirsiniz. Eski içeriklerinizi güncelleyerek, bu içeriklerin arama motoru uyumunu artırabilirsiniz.

Kategori:

Kullanıcı Değerlemesi: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Alan adı otoritesi nedir

 

Geçtiğimiz günlerde SEO’da rakip analizinin öneminden ve SEO analiz araçlarından bahsetmiştik. Bu rehberlerde değindiğimiz konulardan biri de alan adı otoritesiydi. SEO çalışmalarınızda alan adı otoritenizi yükseltmeye çalışmanız gerekecektir. Hem rekabette öne çıkabilmek hem de sitenizin arama motorları üzerindeki değerini artırmak için alan adı otoritesi oldukça önemli.

Bu rehberde de alan adı otoritesinin ne olduğunda ve bunu yükseltmek için neler yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

Kategori:

Kullanıcı Değerlemesi: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Site trafiğini artırma

 

Çoğu kişinin bildiği gibi arama motoru optimizasyonu yapmak, bir e-ticaret sitesi oluşturulduktan sonra potansiyel müşterilere ulaşabilmek için yapılması gerekenler listesinde en baştaki maddeler arasında bulunuyor. Ancak bazen farklı öncelikler devreye girebiliyor ve firmalar SEO yapmayı erteleyebiliyor. Bu da ulaşılabilir bir e-ticaret sitesi olmayı büyük oranda zorlaştırabiliyor. SEO ile e-ticaret sitenizi arama motorlarına tanıtabilir ve daha çok kişinin ihtiyaç anında sizi bulmasını sağlayarak sitenizin trafiğini artırabilirsiniz.

Kategori:

Kullanıcı Değerlemesi: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

E-ticaret siteleri için etkili olabilecek SEO Teknikleri

 

İnternetten alışveriş yapan kullanıcı kitlesinin her geçen gün artış göstermesi, e-ticaret sitelerinin SEO(arama motoru optimizasyonu) çalışmalarına daha ciddiyetle eğilmesini zorunlu kılıyor. Araştırmalara göre, e-ticaret sitelerinin varlıklarını sürdürebilmeleri için arama motorlarında görünür olmaları büyük önem taşıyor. İçinde bulunduğumuz 2016 yılı itibarıyla SEO Uzmanı  çalışmalarının önemi giderek daha da artacak gibi görünüyor.

Peki etkili bir SEO için e-ticaret siteleri neler yapabilir? İşte kolaylıkla uygulanabilecek 6 etkili yöntem…

Kategori:

Kullanıcı Değerlemesi: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

e-ticaret E-ticarette sahtecilik

E-ticaret sitelerinin korkulu rüyası olan sahtecilik ve dolandırıcılık faaliyetleri, hem tüketiciyi hem hem de e-ticaret firmalarını mağdur ediyor. Yaygın olarak fraud adıyla bilinen kredi kartı sahteciliği, milyonlarca lira zarara, borçlanmalara, hatta işletmelerin kapanmasına bile yol açabiliyor. Peki e-ticaret siteleri sahtecilik faaliyetlerinin önüne geçmek için nasıl fraud kontrolü sağlayabilir?

Kategori:

Kullanıcı Değerlemesi: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Kişilik testleri hazırlayarak online kullanıcılarınızı

 

E-ticaretle uğraşanların başarılı olmaları için, geleneksel ticarette alıştıkları reklam ve tanıtımların ötesinde farklı yöntemler bulmaları gerekiyor. Kullanıcılarına hitap edecek içeriklerini sürekli geliştiren e-ticaret siteleri, rakiplerinden bir adım öne geçerek satışlarını artırmayı da başarıyor.

Günümüzde hedef kitle ile e-ticaret sitelerinin bağlantı kurmasının yollarının başında kuşkusuz ki sosyal medyanın etkili kullanılması geliyor. Bu konudaki son trend’lerden biri ise online testler. Peki internette vakit geçiren milyonlarca kullanıcının Onedio, Buzzfeed, Listelist gibi platformlarda çözmekten kendilerini alamadıkları “online” testlerin benzerlerini hazırlamak bir e-ticaret sitesi satışlarını artırabilir mi?

İçerik pazarlamanın her geçen gün yeni stratejilerle kendini yenilemesi sonucunda ortaya çıkan online kişilik testleri, bu alternatifi doğru kullanan ileri görüşlü e-ticaret sitelerine gerçekten de kazandırıyor. İşte e-ticaret mağzalarının kişilik testleri ile ilgili bilmesi gerekenler…

Kategori:

Kullanıcı Değerlemesi: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

E-ticaret sitesiE-ticaret siteleri için okunulası blog yazıları

 

Blog’lar, okuyucular için olduğu kadar firmalar için de önemli faydalar sunuyor. Özellikle pazarlama aracı olarak inşa edilen blog içerikleri online kullanıcılara bir değer sunarak marka tanıtımı yapabilme imkanı veriyor.

Blog içerikleri için doğru bir strateji izlendiğinde mevcut müşterilerin ilgisini çekebilmenin yanı sıra potansiyel müşterilere de ulaşmak çok daha kolay olabiliyor. Böylece marka bilinirliği yaratmak ve marka imajını olumlu yönde etkilemek de mümkün. Dolayısıyla rakip firmalardan birkaç adım öne geçebilir ve hatta marka sadakati yaratarak dektörde lider konuma bile gelebilirsiniz. İşte e-ticaret siteleri için doğru stratejiyle hazırlanmış blog yazıları oluşturmaya dair ipuçları…

Kategori:

Kullanıcı Değerlemesi: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

BursaBURSA KOMBİ SERVİSİ

Bursa kombi servisi, ilgili herhangi bir konuda teknik desteğe ihtiyaç duyduğunuzda bize ulaşmanız halinde uzman teknisyenlerimiz kombinizin durumuna göre yerinde sorununuzu gidermektedir. Eğer probleminiz servis yerinde giderilemeyecek  durumdaysa kombi niz merkez servisimize getirilir. Tamir sonrası tüm testleri yapılıp adresinizde montajı yapılarak size teslim edilir.

Kategori:

Kullanıcı Değerlemesi: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

Bursa Reklam

 

BURSA TABELACI REKLAM

 

Tabela ve Reklam sektöründe 11 yıldır hizmet sağlayan Amade Tabela Reklam içerisinde müşterilerimize en kaliteli ve ekonomik Reklam ve Tabela hizmeti sağlanmaktadır.

Bursa Tabelacı

Nitelik garantili, müsait fiyat ve birbirinden güzel tasarımlarla Bursa Tabelacı olarak sizlere hizmet vermekteyiz. Amade Tabela Reklam Hizmetleri alt yapısını kullanarak hazır tabela yönünde Türkiye’nin maksimum tasarımlarını sizlere sunmaktayız. profesyonel ekip, uzman birikimi ile tabela teslim sürecinden sonra dahi sizlere 7/24 destek olmaktayız. Deneyim ve ayrıcalıklı Tabela tasarımlarımız ve daha fazlası için bize ulaşın.

 

Bursa Reklam

Bursa Reklam müşteri memnuniyeti prensibi ve orijinal tasarımları, kurumsal özelliklerinizi yansıtarak sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz. Amade Tabela Reklam on yıllık Bursa Reklam deneyimini size sunmaktadır. Bursa Tabela; sırf belirli bir noktaya satış yapmak yerine tüm Türkiye’ye satış yapabilen işinde uzman, ufku açık çalışanları ve üst düzey makina parkuru olan bir yapıya sahiptir.

Bursa ve Reklam işlerinizde işi işin ehline bırakınız. Bursa ‘ da yaptığımız bazı tabelalar aşağıdadır.

Bursa Pleksi plaka kalınlıkları günümüzde 2mm'den baslayıp 30 mm'ye kadar rahatlıkla bulunabilmektedir. Bursa Pleksi kesim işlemi lazer makinalarda kesildiğinde elde etmek istediğimiz kesimi %99 oranında doğru alırsınız. Fakat router kesim da kesim oldugunda bu oran % 80'lere düşebilmektedir. Sonuç olarak bilgisayar ekranında görmüş olduğunuz çizimi size en ayrıntılı Bursa pleksi kesimi lazer makinalar vermektedir.

Bursa Tabela sanattır. Reklam ve tabela işlerine yapılan yatırım geriye dönüşü en hızlı Bursa Reklam yatırımdır.

Bursa reklam atölyesinin en zor işlerinden bir tanesi özgün bir Bursa tabela tasarımı oluşturmaktır. Bir müşteri basit fikirler beyan ederek sizden çok yaratıcı ve göz alıcı bir Bursa tabela tasarlamanızı talep edebilir. Çalışmanın göz alıcı olması ve hedef kitleyi etkilemesi temel hedef olduğu için okunaklı ve görsel algıyı etkiliyor olması gerekmektedir.

Bursa Tabela Olara Aşağıda belirttiğimiz aşamalar cazibeli ve çekici Bursa Tabelalar oluşturmak adına ve etkinliğini arttırma yolunda doğru adımlar olacaktır.

1. Font stilini seçmek
Bursa İçin Reklamın kullanılacağı sektör tipi veya pozisyon mutlaka seçimde öncelikli olmalıdır. Brush ya da Commercial script gibi fontları bir gelinlikçi ya da moda tasarım firması kullanırken bir mobilya atölyesinde kullanılması uygun olmayacaktır.
Bursa Tasarımın bütün bölümlerinde büyük harf kullanmak müşterilerin gözlerini yoracağından başarılı bir çalışma olmayacaktır. Büyük harflerin sıklıkla kullanıldığı tabelalarda mesajın iletilmesi zaman alacaktır. Bu da algıyı zayıflatan bir durumdur.

2. Grafik kullanımı
Bursa Tabela için Logolar, clip art’lar, kenar çizgileri hedef kitlenin algılarının oluşmasında etkin olarak tercih edilebilir fakat tabelanın amacın önüne geçmesi halinde şirketin tanınırlığını arttırmayacaktır. Eğer izleyici harika clip art veya grafiğe dikkatini verirse vurgulanmak istenen mesajın dışına çıkılacaktır.

3. Görüş mesafesi ve süresine dikkat
Müşterilerinize, Bursa reklamının ne kadar mesafeden görüldüğünde onların ilgisini çekebileceğini sorun. Bir sürücünün hareket esnasındayken bir mesajı kavrayabilmesi için 1,5-3 saniyeye ihtiyaç vardır. Bu ve benzeri sebepler, hedef kitleniz ve kurumunuzun bulunduğu bölgeyi doğru analiz etmek, başarının yakalanmasındaki en önemli adımdır.

4. Etkili renk kombinasyonları kullanın
Bursa Tabela İçin Zemin ve harfler arasında yüksek kontrast oluşturan renk kombinasyonları hem okunabilirliği arttırır hem de ilgi oluşmasını sağlar. Bursa Tabela Renklerinin tercih edilmesinde mutlaka sektörün veya etkinliğin alt yapısı göz önünde bulundurulmalıdır.
Genelde pek fazla tercih edilmeyen pembe, mor, turuncu gibi renkler özel etkinlikler, tatil bannerları veya partiler için kullanılabilmektedir.

Bursa Tabela Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kullanılmak istenen yer ve konum eksiksiz bir şekilde analiz edilmelidir.
Ölçülerinin belirlenmesinin ardından, sektör bazında tasarımı gerçekleştirilmelidir.
Kullanılacak renkler ayarlanmalı, kaliteli bir görünüm için tespit çalışmaları yapılmalıdır.
Işıklı tabelalarda hangi aydınlatmanın seçileceği konusunda kesinlik kazandırıldıktan sonra düzenek yerleştirilmelidir.
Hava koşulları göz önünde bulundurularak, bu ölçüde kurulmalıdır.
Tabelanın şekli ve konumu kadar montajı da son derece önemlidir. Kaliteli ve sağlam bir montaj faaliyeti gerçekleştirilmelidir.

Bursa Tabela’nın Firmalara Avantajları
Göz alıcı tasarımı ile müşterinin dikkatini çeker
Firmaların marka bilinirliğini en iyi şekilde artıran tanıtım şeklidir.
İyi tasarlanmış bir ışıklı tabelanın gerçekleştirdiği olumlu etki diğer reklam türleriyle kıyaslandığında daha fazladır.

Bursa Tabelacısı
Bursa Tabela Fiyatları
Bursa Tabela Firması
Bursa Tabela Yapan Yer
Bursa Tabela Satanlar

Kategori:

Kullanıcı Değerlemesi: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Arama Motorları Arama Motorları Hakkında Mitler ve Yanılgılar

 

SEO Geçtiğimiz yıllar içerisinde arama motorlarının nasıl çalıştığı ile ilgili birçok yanılgıya düşüldü. SEO’ya yeni başlayanlarda bu yanılgılar daha efektif nasıl sonuç alınır sorusunu SEO daha da karmaşık hale getirdi. Bu bölümde arama motoru yanılgılarının arkasındaki gerçekleri açıklamaya çalıştık.

Arama Motoru Bildirimleri 

Klasik SEO zamanlarına yani 1990’ların sonunda optimizasyonun bir parçası olarak arama motorları submission form’ları kullanıyorlardı. Webmasterları ve site sahipleri sitelerini etiketleyip, istedikleri anahtar kelimelerde arama motorlarına sunuyorlardı. Bu girişten sonra botlar sayfaları tarıyor ve indexliyordu. Gayet basit bir SEO anlayışı…

Ancak ne yazık ki bu süreç iyi işleyemedi çünkü gelen taleplerin çoğu spam oluyordu, bu tecrübe tamamen taramaya dayalı arama motoru fikrine de yol açmış oldu. 2001’den bu yana, arama motoru talep formları işleyişini yitirdi, en iyi yol diğer sitelerden link kazanma yöntemi olmuş oldu. Bu yöntem sizin içeriğinizi arama motorunun doğal bir şekilde taramasını sağlar oldu.

Hala bazı arama motorları için submission form’lar bulabilirsiniz ( örneğin; Bing), ancak bunlar geçmişten kalan şeyler olmaktan öteye gitmiyor ve modern SEO’nun içerisinde yerleri yok diyebiliriz.

Meta Etiketleri

Bir zamanlar meta etiketleri SEO sürecinin önemli parçasıydı. Sıralamada yer almasını istediğiniz anahtar kelimelere sitenizde yer verdiğinizde, bu kelimeleri arayan kullanıcılar için siteniz sıralamada yükselebiliyordu ancak bu süreç çok uzun sürmedi ve tüm büyük arama motorları tarafından sıralamaya etki eden işaretler arasında yerini savdı.

Başlık etiketi, meta açıklama gibi diğer etiketler ise kaliteli SEO için önemli elemetlerdir. Tarayıcıların başarılı olması için meta robots etiketi oldukça önemlidir. Yani meta etiketleri anlamaya çalışırken artık SEO’nun merkezi olmadığını bilerek başlamanızı öneririz.

Anahtar Kelime Doldurma

Daha önce hiç spam gibi görünen bir sayfa gördünüz mü? Örneğin şunun gibi;

“İstanbul Pizza, İstanbul’daki en iyi ve ucuz pizzacıdır. En iyi ve ucuz pizza yemek istiyorsanız, hadi durmayın bu ucuz ve lezzetli en iyi ve ucuz İstanbul Pizza’yı hemen arayın ve siparişiniz verin!”

SEO’nun mitlerinden biri olan anahtar kelime doldurma miti şu şekildedir: “bir sayfadaki kelimeler, kullanılan anahtar kelimelere bölündüğünde” konsepti alaka ve sıralama hesaplamalarında kullanılır. Birçok SEO aracı bu konsepti, anahtar kelime yoğunluğunu önemli olarak alsa da, bu tamamen yanlıştır. Bu yüzden anahtar kelimeleri akıllıca ve mantıklı bir şekilde kullanmaya dikkat etmenizi öneririz. Fazladan 10 anahtar kelime değeri koymaya çalışmaktansa, spam olmadığınıza yönelik önemli bir kaynaktan link kazanmak daha değerlidir.

Ücretli Arama Organik Sonuçları Desteklemeye Yardımcıdır

En yaygın SEO komplo teorisi şudur: Arama motoru reklamlarına harcama yapmak ( PPC gibi), organik SEO sıralamanızı arttırır.

Biz bugüne kadar yaptığımız çalışma ve araştırmalarda reklamın organic arama sonuçlarını pozitif bir şekilde etkilediğini hiç görmedik. Google, Bing ve Yahoo!’nun bu tür bir durumu önlemek için özellikle önlemler aldığını biliyoruz.

Google’da, her ay milyon dolarlar harcayan reklamverenler, arama kalitesi veya web spam takımlarına özel bir şekilde ulaşmadıklarını söylüyorlar.

Arama motoru spami

Arama motorları olduğu sürece, spam de olmaya devam edecektir. Arama motoru algoritmalarını yanıltıcı ve sıralamaları etkileyici bir şekilde dizayn edilmiş sayfalar oluşturmak 1990’ların sonundan itibaren süregelmektedir.

Google arama sonuçlarında “Viagra al” kelimesinde sadece 1 gün ilk sırada yer almak 20.000usd kazanç sağlayabiliyor. Bu yüzden arama motorlarını manipüle etmenin neden popüler olduğunu anlamak hiç de zor değil. Ancak bunu yapmak gittikçe zorlaşıyor ve şu 2 nedenden dolayı gittikçe değer kaybediyor:

 

 

Kategori:

Kullanıcı Değerlemesi: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Seo Spam Sayfa Düzeyinde Spam Analizleri 

SEO Arama motorları tek sayfalarda ve genel websitesinde spam analizleri yaparlar. SEO UZMANI öncelikle URL düzeyinde manipulatif hareketleri nasıl değerlendirdiklerini inceleyeceğiz:

Anahtar Kelime Doldurma

Arama motorlarında sıralama elde etmek için yapılan en açık ve talihsiz spam yöntemidir. Yukarıda da tartıştığımız gibi bu yöntem zaman kaybından başka bir şey değildir.

Anahtar kelime ile dolu spam bir sayfayı taramak arama motorları açısından zor değildir. SEO Uzmanı Bu konuda Google’ın bakışını Spam Takımı direktörünün blogundan bulabilirsiniz. SEO Tip: Avoid Keyword Stuffing.

Manipülatif Linkler

SEO Görünürlüğü arttırma ve arama motorlarının link popülaritesini manipüle etmek için kullanılan yöntemdir. Arama motorlarının baş etmekte zorlandığı bir spam şeklidir çünkü farklı şekillerde olabilir. Manipülatif linklerden bazıları:

 • Karşılıklı link değişim programları: Link popülraitesini arttırmak için siteler link sayfası oluşturur ve karşılıklı farklı sitelere linkler verirler. Bu yöntem genelde SEO belirli bir şekilde yapıldığı için arama motorları tarafından kolayca algılanabilir.
 • Link şemaları: “Link farms” ve “link networks” gibi link pppüleritesi kazanmak için sahte veya düşük değerde websitelerinin oluşturulmasıdır. Arama motorları site kurulumları, link overlap gibi farklı yöntemlerle link şeması taktikleri ile baş etmeye çalışırlar.
 • Paralı linkler: Sıralamada yükselmek için farklı site ve sayfalardan parayla link satın alma işlemidir. Bu bazen SEO geniş link satıcı ve alıcı ağları içerir ancak arama motorları bunları durdurmak için çalışmaktadır.
 • Düşük kalitede rehber linkleri: Birçok SEO alanında sıkça kullanılan bir manipüle yöntemidir. Bu yöntem için birçok rehber vardır ve kendilerini farklı başarı dereceleri sağladıkları için meşrulaştırılar. Google genelde PageRank Score’unu düşürerek bu sitelere ceza verir.

Bunların dışında da arama motorlarının tanımladığı birçok manipüle link inşası yöntemi vardır. Yeni spam sistemleri ortaya çıktıkça, mühendisler bunlarla savaşmak için yeni algoritmalar geliştirmeye devam edecektir.

Gizleme Sistemi

Arama motoru kılavuzlarının temel ilkelerinden biri insanlara gösterilen içeriklerin SEO motor tarayıcılarına da aynı şekilde gösterilmesidir. Yani HTML kod içine ziyaretçilerin göremeyeceği bir metin gizlemeyin.

Bu şekilde bir durumla karşılaşan arama motorları bunu “cloaking” yani gizlemeye sistemi olarak algılar ve bu sayfaları sıralama sonuçlarında göstermekten kaçınır. Gizleme birçok farklı yöntem ve şekilde yapılabilir. Bazı durumlarda arama motorları bu şekilde olan sayfalara geçit verebilir, bunun nedeni bu sayfaların pozitif kullanıcı tecrübesi içermeleridir.

Düşük Değerli Sayfalar

Web spam olarak düşünülmese de, arama motorları sayfaların özgün içerik sağlayıp sağlamadığına ve arayan kullanıcılara istedikleri değerli içeriği verip vermediğine bakar. Filtrelenen sayfaların çoğu kopya içerik sahibi olan sayfalardır. Arama motorları bu sayfaları içermeye karşıdır ve bu şekilde olan düşük değerli sayfaları görmek için çeşitli içerik, link analizi ve algoritmalar uygulamaktadırlar.

Google, 2011 Panda güncellemesi ile web’deki düşük kalitede içeriği azaltma amacı için agresif adımlar attı ve atmaya da devam ediyor.

DOMAIN Düzeyinde Spam Analizleri

Spam için sayfaları taramanın yanında arama motorları root domain’ler ya da subdomainler düzeyinde de analizler yapmakta ve bazılarını spam SEO olarak işaretleyebilmektedir.

Seo UzmanıLink Uygulamaları

Sayfalarda olduğu gibi, arama motorları bir websitesine giden linklerin çeşit ve kalitelerini de monitor ederler. Manipülatif aktivitelerde bulunan siteler aramalardan gelen trafik kaybı veya indexlenmekten ban’lanmakla karşılaşabilirler. Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye şu makaleden ulaşabilirsiniz.

Güvenilirlik

Güvenilir statüsü kazanan siteler, bu statüye sahip olmayan sitelere göre farklı şekilde davranışla karşılaşırlar. SEO’lar büyük marka ya da yüksek derece önemli sitelere göre, yeni ve bağımsız sitelere karşı uygulanan çifte standarttan söz ederler. Arama motorlarına göre güven domaininizin kazandığı linklerle alakalıdır. Eğer kişisel blogunuzda düşük kalitede, özgün olmayan içerik yayınlarsanız, spam rehberlerinden link satın alırsanız sıralama problem yaşamanız olasıdır. Ancak Wikipedia ile aynı içeriği hatta aynı linklerle paylaşırsanız iyi sıralamalara sahip olabilirsiniz. İşte bu durum domain güven ve otoritesinin gücünden ileri gelir.

Ayrıca inbound linklerle de güven kazanılabilir. Eğer siteniz yüzlerce yüksek kaliteli siteden ( cnn.com, metu.edu gibi ) link kazandıysa çok az kopya içerik ve birkaç şüpheli link görmezden gelinebilir.

İçerik Değeri

Gördüğümüz gibi sayfanın değeri özgünlüğe, kullanıcı deneyimine ve tüm domainin değerine göre değerlendirilir. Özgün olmayan, değersiz içerik sunan siteler on and off-page SEO çalışması iyi bir şekilde yapılsa bile sıralamada yer bulmakta zorlanır. Arama motorları binlerce Wikipedia kopyası içerikle indexlerini dolduran siteler istemezler bu yüzden bunu önlemek için algoritmik kullanıp manüel kontroller yaparlar.

Arama motorları düzenli olarak kendi sonuçlarının efektif olup olmadığını değerlendirirler. Kullanıcıların sonuca ne zaman tıkladıklarını, ne kadar sürede geri tuşuna bastıklarını ve başka bir sonuç denediklerini ölçerler. Böylece sundukları sonuç ile kullanıcının beklentisinin uyuşup uyuşmadığını belirlerler.

SEO Bir sorguda yalnızca sıralamada yer almak yeterli değildir. Bir kez sıra kazandığınızda bunu tekrar tekrar kanıtlamanız gerekir.

Bu Zamana Kadar Kötü Olup Olmadığınızı Nasıl Bileceksiniz?

Sayfa veya sitenizin penalty alıp almadığını bilmek zor olabilir. Bazen arama motoru algoritmaları değişir, veya siz sayfanıza negatif etki edecek bir değişiklik yapmış olabilirsiniz. Or maybe you changed something on your site that negatively impacted your rankings. Ceza aldığınızı varsaymadan önce aşağıdakilere göz atabilirsiniz:

1- Çizgi çekin

Aşağıdaki listeye göz attıktan sonra bir sonraki akış şemasına göz atın.

Hatalar

Sitenizde bulunan taramayı engelleyen veya önüne geçen hatalar Google’s Webmaster Tools bunun için iyi bir araçtır.

Değişiklikler

Sayfa veya sitenizdeki değişiklikler arama motorunun içeriğinizi nasıl gördüğünü değiştirmiş olabilir.

Benzerlik

Benzer backlink profili olan sitelerin de sıralamaları düşmüş mü kontrol edin. SEO Arama motorları algoritma güncellemesi yaptığında, link değerlemesi ve önemi sıralama değişikliklerine neden olabilir.

Kopya İçerik

Modern websiteleri kopya içerik problemi ile doludur.; özellikle büyük ölçekli olduklarında.

2- Akış Şemasını Takip Edin

Bu şema süreci her durumda çalışmasa da, bu mantık bize spam cezalarını tanımlamak açısından yardımcı olabilir. Google’ın bu sayfası, bu konuda daha fazla yardımcı olabilir.

 

Cezaları Kaldırtma

Arama motorları tarafından tekrar gözden geçirilmesini talep etmek ya da yeniden dahil olma isteği genelde uzun, zor ve başarısız bir süreçtir. Durumunuzun ne olduğu ile ilgili çok nadiren bir geri dönüş alırsınız. Ancak siteniz cezalandırıldığında ya da ban’landığında ne yapmanız gerektiğini bilmek önemlidir.

 1. Eğer hala yapmadıysanız sitenizi Webmaster Araçları hizmetlerine kayıt edin. (Google ve Bing). Bu kayıt ekstra bir güven ve siteniz ile arama motoru takımları arasında iletişim kurmayı sağlar.
 2. Webmaster Araçları hesabınızdaki veriyi etraflıca gözden geçirdiğinize emin olun; çalışmayan kırık sayfalar, server, tarama hataları, uyarılar, spam uyarı mesajları gibi… Sıklıkla penaltyya neden olan konu ulaşılabilir konulardır.
 3. Tekrar gözden geçirilme / dahil edilme isteklerinizi açık formlardansa arama motorunun Webmaster Araçları üzerinen gönderin. Bu şekilde bir gönderim yine güven ve geri bildirim alma şansınızı arttırır.
 4. Tam açıklama dikkate alınmak için kritiktir. Kazandığınız linkler, nasıl aldığınız, onları size kimin sattığı gibi… Arama motorları, özellikle Google bu gibi detayları algoritmalarını geliştirmek için istemektedir. Ayrıca genellikle sizi güvenilmez, sahtekar olarak görme eğilimindedirler. Ve büyük ihtimalle size cevap vermeyeceklerdir.
 5. Yapabildiğiniz her şeyi silin ya da onarın. Eğer kötü linkler edindiyseniz, onları yok etmeye çalışın. Kendi siteniz için herhangi bir manipülasyon yaptıysanız, herhangi bir talep yapmadan önce onlardan kurtulun.
 6. Beklemeye hazır olun. Geri dönüşler haftalar, aylar alabilir. Tekrar dahil edilme ise gerçekleşirse uzun bir süreçtir. Her hafta yüzlerce hatta binlerce site cezalandırılmaktadır, bu yüzden ne kadar çok talep olduğunu hayal edebilirsiniz.
 7. Eğer büyük ve güçlü bir markayı temsil ediyorsanız, tekrar dahil edilme bireysel olarak katılacağınız bir toplantı ya da konferans sayesinde hızlanabilir. Farklı motorlardan mühendisler birçok konferansa katılım göstermektedirler (SMX, SES, Pubcon) Tekrar dahil olma, bu konferanslara giriş ücretine değecektir.

Cezanın kaldırılmasının arama motorlarının yükümlülük ya da sorumluluğu olmadığını farkında olun. Yasal olarak, bir sayfa veya siteyi dahil etme ya da reddetme hakları vardır. Dahil edilme bir hak değil, bir ayrıcalıktır. Bu yüzden dikkatli olun ve şüpheli olduğunuz SEO tekniklerini uygulamayın.

Kategori:

Kullanıcı Değerlemesi: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Seo

 

SEO’da Başarı Nasıl Ölçülür?

 

Eğer bir şeyi ölçümleyebiliyorsanız, onu geliştirebilirsiniz. Arama motoru optimizasyonunda, ölçümleme başarı için en kritik öğedir. Profesyonel seo uzmanları sıralama, referanslar, linkler gibi SEO stratejisini analiz edebilecek verileri takip ederler ve başarıya ulaşmak için bunların ışığında bir yol haritası belirlerler.

TAKİP ETMENİZ GEREKEN VERİLER

Her iş kendine özgü olsa da ve her websitesi için önemli olan farklı farklı metrikler osla da aşağıda değindiğimiz listedekiler evrenseldir diyebiliriz. SEO için kritik olan ölçümlerii aşağıda inceleyebilirsiniz:

1.Arama Motorundan Yönlendirilen Ziyaretlerin Payı 

Her ay, siteniz için trafik kaynaklarını takip edin:

• Doğrudan navigasyon: Yer imleri, em-mail linkleri ve doğrudan gelen trafiği takip kodları olmadan inceleyin.

• Yönlendirme trafik: İnternetteki linkler veya takip ediebilir e-mail linkler, promosyonel ve marka kampanya linkleri

• Arama trafiği: Arama motorlarındaki sorgulardan gelen trafik. Yüzdeyi ve rakamları bilmek size zaman içindeki zayıf olan noktaları görmenizi sağlar. Örneğin trafiğin arttığını ancak düşük alakalı yönlendirme linklerinden geldiğini görüyorsanız heyecanlanmanıza gerek yok. Eğer arama motorlarından gelen trafik düştüyse o zaman başınız belada demektir. Pazarlama çalışmalarının gidişatını takip etmek için ve trafik kazanma çalışmalarını planlamak için bu veriyi takip etmeniz önemlidir.

2. Arama Motoru Yönlendirmeleri

ABD’de 3 büyük arama motoru tüm aramaların %95’ini sağlamaktadır: Googe ve Yahoo!-Bing. ABD dışındaki birçok ülkede ise ( Rusya ve Çin dışında) arama trafiğinin %80’i Google’dan sağlanmaktadır. Three major engines make up 95%+ of all search traffic in the US: Google and the Yahoo!-Bing alliance. For most countries outside the US, 80%+ of search traffic comes solely from Google (with a few notable exceptions including Russia and China). Arama motoru trafiğinizin hangi arama motorundan geldiğini ölçümlemek şu sebeplerden dolayı önemlidir:

Performans ve Pazar Payını Karşılaştırın: Tahmini pazar payı ile her bir arama motorunun katkısını karşılaştırın.

Görünürlük Kazanın: Eğer arama motoru trafiğiniz bir noktada önemli ölçüde düşüyorsa, bu durumu analiz etmeniz için her bir arama motorunun payını ölçmeniz önemlidir. Eğer diğerleri aynı kalıyorken Google’dan gelen trafik düşüyorsa bu arama motoruna yönelik yapılan SEO çalışmalarından dolayı olarak büyük ihtimalle bir ceza veya değer kaybetme söz konusudur.

Stratejik Değeri Ortaya Çıkarın: Yaptığınız SEO çalışmaları diğerlerinden daha fazla sadece bir arama motoruna yönelik pozitif etki edebilir. Örneğin gözlemlerimize göre daha iyi anahtar kelime kullanımı gibi sayfa içi taktikleri Google’dan daha fazla Bing ve Yahoo! sonuçlarına etki etmektedir. Ayrıca yüksek sayıda domain’den belirli anchor metin linkleri kazanmak Google üzerinde diğer arama motorlarına göre daha çok etki etmektedir. Eğer bir arama motorunda başarılı olabilecek taktikleri öğrenirseniz, çalışmalarınızı ne şekilde odaklayacağınıza da karar verebilirsiniz.

3. Bir arama motorundan belirli terim ve cümlelerden gelen ziyaretler 

Trafik gönderen anahtar kelimeler de analizde önemli bir paya sahiptir. Anahtar kelimede değişen talepleri, belirli bir trafik getiren anahtar kelimeleri incelemeniz için bu ölçümleme oldukça önemlidir. Son 15 yılda arama trafiği oldukça artmıştır bu yüzden bu sayıdaki yaşanacak düşüş önemlidir. Yıl, ay veya gün olarak belirli zamanlarda talep gören anahtar kelimeleri ve sıralamalarını araştırın.

4. Arama Yapılan Kelime / Cümlelerin Dönüşüm Oranı

Örneğin sağdaki grafikte gelen ziyaretçilerin %5.80’i “SEO Tools” araması yaparak siteyi ziyaret etmiştir ve aynı ziyarette üye olmuştur. Bu anahtar kelimedeki dönüşüm oranı diğerlerine göre oldukça yüksektir. Bu bilgi ile aşağıdakileri yapabiliriz:

 1. Sıralama sonuçlarını kontrol ederek bu sitenin “SEO Tools” anahtar kelimesi için 4. sırada olduğunu görürüz. Bu sonuçtan sonra bu sıralamayı yükseltme çalışmaları yapılabilir.
 2. Bu ziyaretçilerin hangi sayfalarını ziyaret ettiğini görerek kullanıcı deneyimi iyileştirilebilir. Bu basit ölçümleme ile müşteriye dönüşen ziyaretçileri görebiliriz ve sıralama ile ziyaretçilerin zaman geçirdiği sayfalardaki kullanıcı deneyimini arttırma çalışmaları yapabiliriz. Anahtar kelime ile dönüşüm oranı ölçümlemesi önemli ancak yeterli değildir. Daha fazla inceleyerek dönüşüm oranının nerede başlayıp bittiğini ve siteniz için daha fazlasını görebilirsiniz.

5. Arama motorlarından gelen en az 1 ziyaret alan sayfa sayısı

Kaç sayfanın arama motorlarından trafik çektiğini ölçümlemek genel SEO performansını ölçümlemek için önemlidir. Bu sayıdan sitemizin kaç sayfasını arama motorunun indekslediği bilgisini öğrenebiliriz. Arama motoru trafiği alan sayfalar muhtemelen sürekli trafik alacaklardır. SEO kampanyalarından verim alabilmek için yukarıda değindiğimiz ölçümleri uygulamak önemlidir.

Kategori:

Kullanıcı Değerlemesi: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

 

Antalya SEO UZMANI

SEO Uzmanı , SEO Danışmanı internet sitenizin arama motorların da erişebilir olmasını sağlar Antalya SEO Uzmanı istediğiniz anahtar kelimeler de arama motorların da üst sıralarda yer almanızı , üst sıralara çıkmanızı sağlayan SEO çalışmasını yapar, sitenizin trafiğini sıklaştırır, arttırır firmanız ve ürünleriniz ile hedeflenen kitleyi , müşteriyi buluşturur.  iyi bir Antalya SEO Uzmanı kısa süreli çözümlerden seSEO uzun süreli ve stabil ,  sağlıklı sonuçlar veren çözümleri uygular ve takibini sürdürür SEO Uzmanı bu tecrübeye sahip kişidir. Arama motorları aramaların da sitenizin tanınması ve öncelik kazanması için yapılması gereken metot ve stratejilerin toplamına SEO ( Search engine optimization ) yani arama motoru optimizasyonu çalışması, kısacası Antalya SEO diyebiliriz. Arama motorlarına en güncel ve en iyi örnek tabi ki Google dir. Her arama motoru farklı uzmanlıklar gerektirebilir. Seo Danışmanı

Kategori:

Kullanıcı Değerlemesi: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Başlığımsayfa içeriği

Kategori:

Kullanıcı Değerlemesi: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

SOSYAL MEDYA PLANLAMA

Günümüzde web sitenizin içeriği kadar , sosyal medya kanallarındaki içeriklede erişim yelpazesini arttırıyorsunuz.

Peki dijital kanallar ve sosyal medya içeriği ve yapısı sizi istediğiniz yere ulaştırıyormu ?

 

Copyright © 2018, seo uzmanı. All Rights Reserved.

Design by: pukkamedya.com